nldeen

ALB producten

ALB systems

11-11-2011

Onderzoek: werkwijze woninginbrekers

Ik las een artikel in het blad Beveiliging: Modus operandi van woninginbrekers.


Hieronder de highlights:

- Gelegenheidsinbrekers bereiden zich niet of nauwelijks voor. Ze zijn uit op gemak. Willen snel handelen en zo min mogelijk risico's nemen en doelt op een goede en makkelijk bereikbare buit. Hun grootste angst is om gezien of gehoord te worden.

-Bendes en specialisten richten zich op luxe en vrijstaande woningen die goed aan te rijden zijn vanaf snelwegen en provinciale wegen. Ze bereiden zich goed voor, zoeken vooraf vluchtwegen en houden gedrag van bewoners in de gaten. Ze laten zich nauwelijks door preventiemaatregelen ontmoedigen.  Ze werken vaak in opdracht.

Preventie
Preventieve maatregelen maken een wereld van verschil. Verlichting wordt door de ene inbreker als vervelend ervaren, de ander vindt het wel prettig om goed te kunnen zien wat hij doet. Schrikverlichting wordt in alle gevallen vervelend gevonden, omdat dit vaak de aandacht van omwonenden trekt. Waar alle inbrekers het over eens zijn is dat ze een enorme hekel hebben aan lawaai en oplettende bewoners en buren.

Dit was een korte samenvatting met citaten uit het artikel. Als ik de ervaringen met een opritverklikker daarnaast leg dan herken ik duidelijk dat inbrekers een hekel hebben aan oplettende bewoners. De opritverklikkers maken de bewoners namelijk attent op (on)verwacht bezoek. Met de draadloze buitensirene die we aan ons assortiment hebben toegevoegd (voor de JNStar opritverklikker) is het voor inbrekers veiliger om hun buit bij de buren te halen, want zo blijkt uit een ander onderzoek: inbrekers hebben een hekel aan lawaai.






Geef uw reactie op dit nieuwsbericht:

Naam:
Plaats:
Uw reactie:
Validatiecode: